Aktuality

 

Týden Francouzské kuchyně

01.12.2022

Francouzská kuchyně je považována za jednu z nejlepších na světě. Je známá svou jemností, rozmanitostí a použitím čerstvých surovin. Francouzská kuchyně se vyvíjela po staletí a je ovlivněna různými kulturami, včetně italské, španělské, arabské a africké.

Některá z nejznámějších francouzských jídel zahrnují:

  • Crêpes: tenké palačinky, které se mohou podávat sladké nebo slané
  • Quiche: slaný koláč s náplní z vajec, smetany a zeleniny nebo sýra
  • Ratatouille: ratatouille je pokrm z rajčat, lilku, papriky a cukety
  • Bouillabaisse: bouillabaisse je rybí polévka, která pochází z Provence
  • Steak frites: steak frites je pokrm z hovězího steaku a hranolků
  • Crème brûlée: crème brûlée je dezert z vařené smetany, vajec a vanilky s karamelovou krustou

Francouzská kuchyně je také známá svými víny. Francie je jedním z největších producentů vína na světě a má širokou škálu vín, která se vyrábějí z různých odrůd hroznů.

Pokud máte chuť na francouzské jídlo, můžete si vybrat z mnoha restaurací, které nabízejí francouzskou kuchyni. Můžete si také koupit francouzské potraviny v obchodech s potravinami nebo si je objednat online.

Pokud si chcete připravit francouzské jídlo doma, můžete si koupit kuchařku nebo recepty na internetu. Francouzská kuchyně není příliš složitá a s trochou cviku si můžete připravit lahodná jídla, která se budou rovnat těm, která si dáte v restauraci.

Více informací

Sváteční MENU

01.11.2022

Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce. Je to čas, kdy se scházíme s rodinou a přáteli, oslavujeme narození Ježíše Krista a užíváme si bohaté sváteční tabule.

Tradiční vánoční menu se v jednotlivých zemích liší, ale některé pokrmy jsou společné pro celou Evropu. Mezi ně patří:

  • Rybí polévka: Rybí polévka je oblíbeným předkrmem na Štědrý večer v mnoha evropských zemích. Nejčastěji se připravuje z kapra, ale lze ji použít i jiné druhy ryb.
  • Vánoční kapr: Vánoční kapr je tradičním hlavním chodem na Štědrý večer v České republice, na Slovensku, v Polsku a v dalších zemích střední Evropy. Kapr se obvykle peče nebo smaží a podává se s bramborovým salátem.
  • Bramborový salát: Bramborový salát je oblíbenou přílohou k vánočnímu kaprovi. Obvykle se připravuje z vařených brambor, majonézy, okurek, cibule a dalších ingrediencí.
  • Vánoční cukroví: Vánoční cukroví je nedílnou součástí vánočních oslav. Existuje mnoho různých druhů vánočního cukroví, ale mezi nejznámější patří perník, vanilkové rohlíčky, linecké cukroví a medové řezy.

Kromě těchto tradičních pokrmů se na vánoční tabuli mohou objevit i další jídla, jako je šumivé víno, punč nebo svařák. Vánoční večeře je příležitostí, aby se rodina a přátelé sešli a společně si užili sváteční atmosféru.

Více informací

Akce KACHNA

01.08.2022

Pečená kachna je tradiční český pokrm, který se připravuje na Vánoce, Silvestra a další svátky. Kachna je opeřená, vykuchaná a zbavená žlučníku. Poté se osolí, opepří a naplní nádivkou. Nádivka se může skládat z různých ingrediencí, jako je chleba, vejce, zelenina, ovoce, maso nebo houby. Kachna se peče v troubě při teplotě 180 °C asi 2 hodiny, dokud není maso měkké a kůže křupavá.

Pečená kachna se podává s knedlíkem, zelím a dušenou zeleninou. Kachnu lze také podávat s bramborovým salátem nebo bramborovými knedlíky.

Pečená kachna je výborná a vydatná pochoutka, která je oblíbená u mnoha lidí. Je to tradiční český pokrm, který se podává na svátky a oslavy.

Více informací

Kantýna roku 2022

01.06.2022

Kantyna roku 2022

S radostí oznamujeme, že jsme byli vyhlášeni Kantýnou roku!

Jsme tak nadšení, že můžeme tuto cenu převzít jménem všech našich zaměstnanců, kteří tvrdě pracují, aby každému poskytli chutné a zdravé jídlo.

Věříme, že naše kantýna si tuto cenu zaslouží, protože nabízíme širokou škálu jídel, která potěší každý vkus. Máme také tým zkušených kuchařů, kteří každý den vaří čerstvé jídlo z kvalitních surovin.

Děkujeme našim zákazníkům za jejich podporu a těšíme se, že vám i nadále budeme poskytovat vynikající služby.

Více informací

Akce HAMBURGER

01.07.2018

Hamburger je velmi populární pokrm v mnoha zemích světa. Je to rychlé a snadné jídlo, které se dá připravit doma nebo koupit v restauraci. Hamburger je také oblíbený pokrm pro děti.

Původ hamburgeru je nejasný. Někteří lidé věří, že hamburger vznikl v Německu, jiní v USA. První hamburgery se údajně prodávaly v Německu v 17. století. V USA se hamburgery začaly prodávat v 19. století.

V dnešní době je hamburger jedním z nejpopulárnějších pokrmů na světě. Hamburgery se prodávají v restauracích, fastfoodech, kioscích a dokonce i na ulici. Hamburger je také oblíbený pokrm na piknicích, grilovačkách a dalších oslavách.

Hamburger je chutný a vydatný pokrm, který je oblíbený u lidí všech věkových kategorií. Hamburger je také relativně levná potravina, což je jeden z důvodů jeho popularity.

Více informací

Akce PIZZA

01.01.2017

Pizza je pokrm, který se skládá z tenkého těsta, které je pokryto rajčatovým základem, sýrem a dalšími přísadami, jako jsou zelenina, maso, mořské plody nebo houby. Pizza se peče v horké troubě, dokud není těsto křupavé a sýr rozpuštěný.

Pizza je velmi populární jídlo v mnoha zemích světa. Je to rychlé a snadné jídlo, které se dá připravit doma nebo koupit v restauraci. Pizza je také oblíbený pokrm pro děti.

Původ pizzy je nejasný. Někteří lidé věří, že pizza vznikla v Itálii, jiní v Egyptě nebo v Číně. První pizzy se údajně prodávaly v Itálii v 16. století.

V dnešní době je pizza jedním z nejpopulárnějších pokrmů na světě. Pizzy se prodávají v restauracích, fastfoodech, kioskech a dokonce i na ulici. Pizza je také oblíbený pokrm na piknicích, grilovačkách a dalších oslavách.

Pizza je chutné a vydatné jídlo, které je oblíbené u lidí všech věkových kategorií. Pizza je také relativně levná potravina, což je jeden z důvodů její popularity.

Více informací